Výstava kaligrafie a sumi-e

KDY: 6.10.201831.10.2018
KDE: Týnská kavárna

Výstava kaligrafie a sumi-e

 

Jsme žáci a učitelé kurzů kaligrafie a tušové malby, pořádaných Česko-japonskou společností. Malbě a kaligrafii se věnujeme ve svém volném čase, ke společné tvorbě se scházíme 1x týdně, někteří z nás již pěknou řádku let.

Práce štětcem je pro nás především cestou ke zklidnění a sebepoznání, ale také čirou radostí z tvorby a někdy i z toho, že jsme si dokázali udělat čas na něco tak éterického a z dnešního pohledu „neužitečného“ jako jsou pohyby štětcem po papíře

Tématem našich letošních prací je voda (mizu+kanji). Voda jako symbol života a jeho věčného koloběhu, voda jako připomínka toho, že vše, nejen voda a vzduch, je neustále v pohybu a že i my jsme součástí tohoto plynutí, ať už plaveme, či se necháváme unášet.

Výstava, kterou pravidelně pořádáme, je pro nás velmi užitečnou reflexí a možností porozprávět, skrze naše obrazy, sami se sebou.

Buďte tedy, prosím, na chvíli spíše než návštěvníky výstavy našimi kolegy, kteří se spolu s námi zastaví, nahlédnou kriticky naše snažení a třeba si odnesou i inspiraci pro letošní dlouhé zimní večery.

Pokud byste měli zájem o kurzy kaligrafie nebo tušové malby, jsou k dohledání na stránkách Česko-japonské společnosti   www.japan.cz .


Warning: include(../www/inc/footer-univ.php): failed to open stream: No such file or directory in /data/www/18982/japan_cz/events/index.php on line 697

Warning: include(): Failed opening '../www/inc/footer-univ.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php72/share/pear') in /data/www/18982/japan_cz/events/index.php on line 697